Slepice jsou drůbež nenáročná, ačkoliv https://www.sssdfm.cz/i-drubez-si-zaslouzi-kvalitni-stravu. Vsaďte především na domácí a nechemické krmení pro vaše slepice. Může to být tedy všechen biologický a ne chemicky ošetřený odpad z vaší kuchyně, jako jsou například:

·         slupky od brambor

·         slupky z kedluben

·         zbytky z rozličných salátů

·         vnitřnosti
slepice a kuřata


Padesát procent potravy v zemi


Slepice si však dokáží obstarat až padesát procent jejich potravy samy v zemi, jako jsou kupříkladu rozliční brouci, červy, žížaly, ponravy, slimáci a různý hmyz. Ty jsou pro tuto drůbež důležitým zdrojem živočišných bílkovin.


Pšenice


Pšenice je důležitou složkou potravy pro slepice. Ideální bude, pokud pšenici ponecháte namočenou vyklíčit. Pšenici můžete také promísit s ovsem, kukuřicí, ječmenem a semínky slunečnice a toto vše zrní slepicím sypat.


Skořápky z vajec.


Skořápky mohou být vaše vlastní domácí, ale i kupované. Tyto kupované však raději důkladně převařte. Skořápky potom ponechejte řádně vyschnout a dávejte je drůbeži roztlučené na drobné kousky.


Zelené krmení


Mohou to být rozličné bobuloviny, jako jsou například ostružiny, nebo maliny, ale také salát, brokolice, mrkev, nať cibule, česnek, jetel, vojtěška, mladé kopřivy, tráva a pampelišky. Slepice nepohrdne ani ovocem, jako jsou jablka či hrušky.


Další krmiva


Na trhu je dostupný takzvaný grit pro drůbež, což jsou vypálené a najemno namleté skořápky z ústřic a drobné kamínky. Tyto skořápky jsou rovněž důležitým zdrojem vápníku, který je u slepic nutný k tvorbě skořápky u vajec Drobné kamínky zase napomáhají slepicím při trávení, kdy drůbeži v jejím žaludku pomáhají rozmělnit potravu.

·         V obchodech jsou rovněž k dostání již kompletní krmiva pro drůbež, která bývají nabízena v sypké směsi, anebo granulích. Tyto směsi však často obsahují antibiotika.
slepice na plotě


Čerstvá voda


Slepice by měly mít přístup také k čerstvé studené vodě, které musejí mít dvakrát více než krmiva.

Krmení slepic
4.8 (96%)10